2.A Návštěva Plzně

DSC01315Protože nás v tomto školním roce provází téma „Za zvířaty kolem světa“, jeli jsme se 10. října podívat do plzeňského pavilonu    Akva–tera. I když jsme se těšili na zvířata, příjemné překvapení nás čekalo už ve vlaku: mohli jsme se podívat do kabiny strojvedoucího, každý jsme dostal zvláštní jízdenku od pana průvodčího a od dědečka Aničky B. ještě navíc lízátko.

V Plzni jsme se prošli z Jižního předměstí až na náměstí. Cestou jsme sledovali provoz na silnici: značky, semafory, tramvaje a auta. Na náměstí jsme si prohlédli tři kašny. Nikdo z nás nepoznal, že představují velblouda, chrtici a anděla. Teď už to víme. Obešli jsme chrám sv. Bartoloměje a dohodli jsme se, že při příští návštěvě Plzně vylezeme na jeho věž.
Pak už byl čas jít si prohlédnout živočichy.
Měli jsme objednaný výukový program o plazech. Dověděli jsme se hodně zajímavých informací, viděli jsme nejstarší obyvatelku plzeňské ZOO – želvu matamata, leguána Karla a také jsme si hladili krajtu královskou a baziliška. Kromě plazů jsme si zblízka prohlédli mořské ryby, krevety a korály, sladkovodní pirani a pavouka sklípkana.
Jako odměnu za pěkné chování jsme dostali kůži užovky podplamaté, kterou teď máme vystavenou ve třídě.
Výlet byl bezva a těšíme se, až zase někam pojedeme. Holky, kluci a paní učitelka ze 2. A

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.