ZOO trochu jinak

IMG_7435[1]Nový školní rok  začal a na nás hned čekala první přírodovědná exkurze. Naše třída s sebou vzala i starší spolužáky a společně jsme vyrazili  vlakem do ZOO Plzeň.  Paní učitelka zná paní zooložku, která nás po celou dobu  provázela.                                   A  proč ZOO trochu jinak? U vchodu nás dost hlasitě přivítal lev Mates se svojí rodinkou. Šimpanzi při krmení se zase vzorně hlásili a tleskali paní ošetřovatelce.  Lemurům moc chutnaly hrozinky a mrkev. Mangusty milují červy a žirafy Bořek, Lex a Jirka větve s listím a granule jako pamlsek.

Tím vším jsme je krmili opravdu my a zároveň se dozvěděli tolik  úžasných  informací i úsměvných historek ze života v ZOO. Ve výběhu u hrochů nás provázel  jejich pan ošetřovatel  a  my už teď víme, že hroch je  velmi nebezpečné zvíře. Zubři si zase pochutnali na jablkách a mrkvi od nás.

A byli jste někdy v medvědinci? My ano. Měli tam vzorně uklizeno, každý z medvědů má svojí kóji. Tři mladší medvědi byli venku a nejstarší Pišta doma. Ten si dal hroznové víno, vajíčka a piškoty.  Jejich pan ošetřovatel  nám řekl vše o jejich životě a přivolal  venku i Elišku, Honzíka a Mikyho, kteří od nás dostali také svačinku.

Prostě úžasné! V restauraci jsme se občerstvili a vypravili se zpět. Ve škole jsme pak při českém jazyce napsali krátký sloh o našem výletu.  Paní zooložce jsme poslali pohled  s naším městem a ještě jednou jí touto cestou poděkovali.  Také čteme zajímavou publikaci ZOO nejen pro děti, kterou jsme dostali. Při výtvarné výchově jsme namalovali zvíře, které nás nejvíce zaujalo. Také jsme měli  připravenu i skupinovou práci na toto téma a plnili  jsme spousty zajímavých úkolů např. jsme  spočítali, kolik korun jsme zaplatili za dopravu do ZOO, poznávali jsme potravu jednotlivých zvířat a vymýšleli i básničku o ZOO. V dubnu nás čeká druhá část naší exkurze, kde se budeme těšit na zvířata, která jsme nyní nestihli navštívit.

žáci I. speciální třídy

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.