Den naruby

P1110303V pátek 23. 06. se žáci 4. tříd ZŠ vrátili zpátky do svých dětských let a navštívili prostory mateřské školy. Naopak z natěšených předškoláků se už v červnu stali malí školáci. To vše bylo možné díky projektu Den naruby. Předškoláci byli ve škole rozděleni do dvou tříd, ve kterých během celého dopoledne plnili rozmanité úkoly. Celý program byl nachystán na téma Máme rádi zvířata.Společně jsme se zamýšleli nad hádankami a povídali jsme si, jaké máme domácí mazlíčky. Pracovali jsme s prezentací na interaktivní tabuli, ověřovali jsme si své početní představy, dokreslovali jsme opičkám jejich postýlky…Také jsme si v prostorách třídy lehce zasportovali. Vše nám škol dobře od ruky a zažili jsme společně mnoho legrace. Čtvrťáci pak byli vřele přivítáni ve třídách mateřské školy. Měli možnost si pohrát s hračkami, které jsou denně dětem předškolního věku k dispozici. Poté se první skupina pozorně zaposlouchala do pohádky, kterou jim přečetla paní učitelka. Následovala kresba na téma přečtené pohádky.  Druhá skupina prožila část dopoledne v DDM. Nakonec si všichni čtvrťáci společně zadováděli na školní zahradě. Oběma skupinám se program líbil a všechny děti si dopoledne příjemně užily.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.