Hojsova Stráž opět po roce

DSCN5586V pátek 9. června jsme společně s rodiči odjeli na třídenní výlet do Hojsovy Stráže. Tentokrát se nás sešlo celkem 37, z toho 19 dětí, 18 rodičů a také jeden pejsek. Letos jsme s sebou vzali i kola. Po ubytování a obědě jsme se vydali na první vyjížďku na kole. Naším cílem bylo Černé jezero. Jeli jsme asi 4 km. Bylo krásné počasí, chvilku jsme u jezera pobyli, vyfotili jsme se a vrátili jsme se zpět do našeho penzionu.

Po krátkém odpočinku na nás už čekala jízda zručnosti, ve které jsme překonávali různě náročné překážky, které pro nás rodiče připravili. Za každý splněný úkol jsme byli sladce odměněni. Moc jsme si to užili a byli jsme opravdu šikovní!

Následovala večeře a pak volný program, kdy jsme si hráli různé míčové hry, využili jsme i houpačky, skluzavku, venkovní šachy a další atrakce přímo v prostorách našeho penzionu. Druhý den po snídani jsme vyrazili opět na kolech, tentokrát byla vyjížďka delší. Jeli jsme překrásnou šumavskou krajinou až do Zelené Lhoty. Podívali jsme se docela zblízka na Nýrskou přehradu. V Zelené Lhotě jsme kola i nás naložili do aut a vrátili jsme se opět do penzionu. Tentokrát jsme ujeli asi necelých 20 km. Všichni jsme to zvádli!

Po obědě na nás čekalo malování triček. Každý jsme si vybral šablonu, která se nám nejvíce líbila a za pomoci rodičů jsme si namalovali svoje originální tričko. Všichni jsme měli velkou radost z krásné a povedené práce. Potom jsme společně ještě odjeli na zmrzlinu do Železné Rudy a krátce jsme se i po městě prošli.

Po večeři jsme si společně zazpívali a pak kdo chtěl, předvedl co umí. Někdo báseň, nacvičenou pohádku, někdo zacvičil atd. Vašík a Vítek Aubrecht nám pak předvedli parkour /městský sport, pohybující se na hranicích bojového umění, lezectví a gymnastiky. K trénování parkouru postačí jakýkoliv plácek s překážkami – schody, zídkami, zábradlím, atd./ i s instruktáží. Kdo chtěl, mohl si také některé prvky vyzkoušet.

Na závěr sobotního večera si děti uspořádaly pyžamovou party.

V neděli po snídani jsme si sbalili naše věci, naložili kola na auta. Pak jsme se ještě na závěr společně vyfotografovali a velmi neradi se loučili s vydařeným výletem. Také počasí nám po celou dobu přálo. Slíbili jsme si, že bychom mohli příště zase nějaký společný výlet podniknout.

Moc děkuji za vynikající organizaci a atmosféru všem rodičům. Myslím, podle reakcí, že si to děti velmi užili a budou mít opět na co vzpomínat!

 

Žáci, paní učitelka a paní asistentka II.C

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.