Třídní výlet do ZOO

DSC00642Ve středu 14. června se naše třída vydala do plzeňské ZOO. Určitě jsme se těšili na zvířata, ale také na cestu vlakem a tramvají. A bylo to opravdu něco jiného, než když jedeme s rodiči na výlet autem. Na stodském nádraží jsme si koupili společnou jízdenku, a potom už jsme frčeli do Plzně. Vystoupili jsme na Jižním předměstí a pěšky jsme došli na tramvajovou zastávku. Bylo na co koukat: semafory na každém rohu, spousta aut, tramvají, lidí.
Každý z nás dostal jízdenku, kterou jsme si v tramvaji označili. A potom jsme se už museli pořádně držet, abychom se v jedoucím dopravním prostředku udrželi na nohou.
Po vystoupení z tramvaje jsme proběhli parkem a u vchodu do ZOO si nás vyzvedla paní průvodkyně, která pro nás měla připravený program Cesta do Afriky. O zvířatech z tohoto světadílu jsme se dozvěděli spoustu nových věcí, ale paní průvodkyni jsme překvapili tím, co všechno jsme o nich už věděli. Za odměnu jsme dostali mapu zahrady a omalovánky s úkoly. Po svačině jsme si prošli kus ZOO ještě sami – zvládli jsme to až k velbloudům, kolem marabu, lemurů, ke klokanům a pštrosům.
A potom už zase zpět na tramvaj, dojít na nádraží, nastoupit do vlaku a dojet do Stoda.
Všechno jsme zvládli na jedničku a paní učitelka nás pochválila, že jsme se ve velkém městě neztratili.

holky, kluci a paní učitelka z 1. A

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.