Spaní ve škole aneb rozloučení se školou na Hradecké ulici

WP_20170608_018Dobrodružnou i strašidelnou noc ze čtvrtka 8. 6. na pátek 9. 6. zažili žáci ze 4.A, při projektu „Spaní ve škole“ – aneb rozloučení se školou na Hradecké ulici. Začal v 17 hodin přivítáním všech zúčastněných. Po utáboření ve škole jsme navštívili kavárnu Ve vile, kde si žáci pochutnali na zmrzlině a zákusku. Po snězení dobrot jsme se vydali na stadion. Tam na nás čekaly velmi záludné úkoly, které jsme si museli nejdříve najít, protože byly rozvěšeny po stromech. Po vyřešení všech úkolů, jsme vyhlásili nejlepší řešitele, kteří dostali odměnu.  Poté jsme se vydali na školní zahradu, kde jsme hledali poschovávané drobné sladkosti a drahokamy. Když byly všechny naše poklady nalezeny, vrátili jsme do naší třídy, kde jsme si vyprávěli a poslouchali strašidelné příběhy. Vyvrcholením večera byla stezka odvahy. S baterkou v ruce jsme procházeli potemnělou školou ozdobenou svítícími tyčinkami a na zápěstí nám visel svítící náramek, který nám dodával odvahu při plnění úkolů. Ty na nás čekaly v tmavých třídách školy. Někdo se bál a někdo si to naopak užíval.  Po vyplnění hrací kartičky, na které jsme psali odpovědi a podepsání listiny odvahy, která byla schovaná v černočerné tmě, jsme se vraceli do třídy, kde na nás čekal diplom za zvládnutí noční stezky odvahy. Zdařilý večer zakončila pyžamová party, s hodnocením nejoriginálnějšího nočního úboru a tanečníka. Protože hodina značně pokročila a nám se už klížila očka, nezbylo nic jiného než si nachystat spacáky a vydat se do říše snů.

Po chvilkovém povídání a šeptání ulehli ke spánku i poslední opozdilci. Noc ve školních prostorách proběhla poklidně. Děti spokojeně spaly až do ranního budíčku, po kterém se následovala snídaně. Pak jsme zabalily spacáky a karimatky, vyčistily si zuby a vrhly se s dobrou náladou do pátečního dne. Byl, co se týkalo učení, volnější, což se všem líbilo. Tato akce měla velký úspěch, ostatně jakékoliv školní spaní je něco netradičního, co se jen tak nezažije.

Žáci 4.A a paní učitelky A. Moltašová, A. Kotorová

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.