Den dětí – vycházka do Lelova

DSC00479V rámci Dne dětí se naše třída 1. A vypravila na pěší výlet do Lelova. Bylo velmi pěkné počasí, tak se nám hodilo, že většina cesty vedla lesem. Prošli jsme se, proběhli jsme se, házeli jsme šišky na cíl, povídali jsme si. A skoro celou cestu jsme jedli a pili.
V Lelově už na nás čekala paní Řežábková a její přátelský pes Šeryna. Mohli jsme si prohlédnout zahradu, poplácat a nakrmit koně (přinesli jsme jim suché rohlíky a chleba), proběhli jsme se s kozami, viděli jsme slepice a králíky, ale nejvíc jsme si užili se Šerynou. Ta nám ukázala, jak umí poslouchat a aportovat klacky z rybníka.
Potom jsme ještě přijali pozvání Davídka Martana a navštívili jsme hospodářství jeho rodiny. Tatínek Martanů nám ukázal stádo ovcí. Ty jsme pořádně prohnali po zahradě. Pak nám ukázal, jak vypadá ostříhaná vlna, a jak se vyrábí sýr.
A potom už jsme museli spěchat na autobus, který nás přivezl zpátky do Stoda.
Všechna zvířata se nám líbila a výlet si určitě, až budeme starší, zopakujeme.

P.S. Paní Řežábkové a tatínkovi Martanovi děkujeme za pohostinnost.
Holky, kluci a paní učitelka z 1. A

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.