Speciální třídy kultivují své okolí

IMG_20170427_122211Každého, kdo měl možnost navštívit budovu speciálních tříd, jistě zaujme příjemný pohled na zeleň v okolí školy a upravené záhony. Žáci pravidelně uklízí pozemek i přístupovou cestu – provádějí veškerou údržbu pozemku kromě sekání trávy.
V tomto školním roce se žáci pustili i do rekonstrukce zahradních laviček. Počáteční nadšení později vystřídaly i pocity, že dost namáhavá a dlouhodobější práce na lavičkách je nad jejich síly. Po závěrečném složení kovových a dřevěných částí a po vynesení laviček z dílny na zahradu však zvítězil pocit hrdosti na dobře vykonanou práci. Při hezkém počasí jsou nyní lavičky hojně využívány všemi žáky.
Kromě okrasné části s lavičkami mají speciální třídy i užitkovou zahradu, kde pěstují jahody, ředkvičky, mrkev, hrách a různé bylinky. V letošním roce se sortiment rozšířil o kedlubny a saláty, jejichž sazeničky jsme dostali jako sponzorský dar od zahradnictví Mlateček, za což velice děkujeme. Vypěstovanou zeleninu a ovoce žáci zpracovávají a konzumují v kuchyňce školy.
Pro další život našich žáků je zkušenost s prací na pozemku i v dílnách a kuchyňce velice důležitá a často ovlivňuje jejich volbu budoucího povolání.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.